Την κ. Anna Broadbent από το Λονδίνο, υποδέχθηκε και ξενάγησε στην Βιβλιοθήκη και τις Συλλογές της Βυρωνικής Εταιρείας, στις 12 Δεκεμβρίου, η Γενική Γραμματέας κ. Έλενα Ζαβιτσανάκη. Η Anna Broadbent, θαυμάστρια του έργου και της ζωής του Byron, έκανε αυτό το ταξίδι για να γνωρίσει το Μεσολόγγι που άφησε την τελευταία του πνοή ο ποιητής και φιλέλληνας. Εντυπωσιασμένη δήλωσε ότι θα επιστρέψει σύντομα για να μελετήσει στην ενημερωμένη με σπάνια βιβλία Βιβλιοθήκη μας.
![You are currently viewing Επίσκεψη Annas Broadbent](https://www.messolonghibyronsociety.gr/wp-content/uploads/2018/12/1.jpg)